Serie A

Skriniar: Jemi kampionët, të tjerët të na ndjekin!

Milan Skriniar iu bashkua Interit në vitin 2017 dhe që në atë kohë e kishte tq qartë se objektivi i klubit zikaltër ishte të fitonte titullin kampion që i mungonte nga viti 2010. Ish-futbollisti i Sampdoria ia doli brenda tri vitesh të vendoste trengjyrëshin në gjoksin e tij, sikurse deklaron në intervistën dhënë për “Gazzetta dello Sport”:

“Ndjenja e fitimit të titullit është e mrekullueshme. Ne e meritonim dhe duke e parë të stampuar në gjoks na jep energji dhe besim për të ardhmen”.

Të arrish majë është sukses i padiskutueshëm, të qëndrosh mbi të tjerët (Juventus, Milan, Napoli), një mision edhe më i vështirë.

“Secili klub punon për të fituar. Këtë verë, përgatitja do të jetë më e gjatë, kështu që do të ketë kohë për trajnerët e rinj të përcjellin konceptet e tyre të lojës. Pastaj, u takon lojtarëve që t’i përthithin udhëzimet e tyre sa më shpejt. Interi tani duhet të mendojë vetëm për veten, ne jemi kampionët e Italisë. Këtë herë janë të tjerët që duhet të na ndjekin”.

Lamtumira e Antonio Contes ishte për të si “rrufe në qiell të hapur”, por nuk është momenti për të “qarë”.

“Më befasoi me vendimin e tij, me Conte ishim bërë si një familje. Pastaj është e qartë se kur fiton titullin dëshiron të vazhdosh, të luftosh së bashku për objektiva të rinj. Por kjo është mënyra se si shkoi, trajneri bëri zgjedhjen e tij. Tani nuk duhet të mendojmë për të kaluarën, por çfarë duhet të bëjmë për të ardhmen”.

Conte u pasua nga Simone Inzaghi, një trajner i ndryshëm, por shumë ambicioz.

“Po provon të tregojë se është i përgatitur dhe i nivelit të lartë. Qëllimi mbetet titulli. Pas fitimit të kampionatit, nuk mund të synosh asgjë më pak. Ne do të punojmë për ta përsëritur suksesin, edhe pse e dimë se nuk do të jetë e lehtë. Eriksen? E ndoqa përmes televizorit dhe isha shumë i frikësuar. Isha i pikëlluar derisa biseduam përmes grupit të ekipit. Chris është një djalë i artë, është i ri dhe kampion, ne po e presim në fushë. Gjëja më e rëndësishme është që tani të jetë mirë me shëndet”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency