Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Skriniar rikthehet dhe ‘përçan’ tifozerinë zikaltër

Skriniar rikthehet dhe 'përçan' tifozerinë zikaltër
Skriniar rikthehet dhe 'përçan' tifozerinë zikaltër

Sezoni i Milan Skriniar te Interi nuk ka përfunduar ende. Mbrojtësi sllovak vijon rikuperimin dhe me shumë gjasa do të vihet në dispozicion të Simone Inzaghit për dy ndeshjet e fundit të sezonit, atë ndaj Torinos në kampionat dhe atë ndaj Manchester Cityt në finalen e Champions League.

Megjithatë rikuperimi i Skriniar ka ndarë tifozerinë zikaltër, pasi pjesa më e madhe e tyre, nuk ia falin ende faktin që zgjodhi të largohet me parametra zero drejte PSG-së dhe nuk duan ta shohin më në fushë.

Lexo edhe:

Në një sondazh të organizuar në mediat italiane, më shumë se 63% e pjesëmarrësve kanë votuar kundër aktivizimit të Skriniar në këto ndeshje, duke theksuar se ai ‘braktisi’ skuadrën prej muajit shkurt dhe zgjodhi PSG-në.

Natyrisht vendimi i takon Simone Inzaghit, pasi edhe klubi i ka lënë dorë të lirë trajnerit, që me shumë gjasa pritet ta marrë sllovakun në pankinë në të dy ndeshjet, si ndaj Fiorentinës, ashtu edhe ndaj Manchester City-t.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...