Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Skriniar: Te PSG ka presion, Luis Enrique kërkon futboll dominues

Luis Enrique nuk e preferon, PSG nxjerr në shitje Skriniarin
Luis Enrique nuk e preferon, PSG nxjerr në shitje Skriniarin

Milan Skriniar u largua nga Interi për t’u bashkuar me Paris Siant Germain, që i ofroi një pagë dukshëm më të lartë sesa zikaltrit, teksa mbrojtësi sllovak ka rrëfyer edhe ndjesitë e para të aventurës franceze.

“Këtu është shumë bukur çdo gjë. Kam gjetur një skuadër që rritet çdo vit dhe jam shumë i lumtur. PSG ka tifozë anembanë botës dhe sigurisht që presioni është i madh, por jemi profesionistë dhe do të dimë ta përballojmë”, tha Skriniar.

Klubi francez drejtohet nga Luis Enrique, që ka marrë përsipër misionin për të sjellë Championsin në Paris, teksa Skriniar flet me superlativa për stafin teknik.

“Trajneri dhe stafi janë të shkëlqyer. Ata duan të luajmë një futboll modern dhe dominues. Po punojmë për të kuptuar sa më shpejt idetë e tyre”, tha sllovaku.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...