Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Skuadra e Ronaldos aktive në merkato, gjen portier në Argjentinë

Al Nassr mbetet aktiv në treg. Skuadra saudite, pjesë e së cilës është Cristiano Ronaldon, njoftoi këtë të martë rinovimin e mesfushorit 28-vjeçar Al-Sulayhem deri në vitin 2026, si dhe zyrtarizoi nënshkrimin e Agustín Rossit, portierit argjentinas 27-vjeçar.

Al Sulayhem është me skuadrën e Riadit që nga viti 2020 dhe ka luajtur 11 ndeshje këtë sezon, ku ka dhënë një asistim.

Agustín Rossi do të zëvendësojë Ospinën, i cili iu nënshtrua një operacioni pas thyerjes së një kocke në bërryl. Argjentinasi, i cili tashmë ka një marrëveshje për të qenë lojtar i Flamengos, duke filluar nga korriku, përforcon Al Nassr si huazim nga Boca Juniors.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...