Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Skuadra e Serie A pas Dakut, Rubin Kazan shqyrton ofertën

Mirlind Daku drejt Italisë. Mediat ruse kanë raportuar se për sulmuesin e kombëtares së Shqipërisë ka mbërritur një ofertë nga Serie A, saktësisht nga skuadra Cagliarit. Ndonëse nuk bëhet e ditur shuma që është ofruar për sulmuesin nga Gjilani, Rubin Kazan po shqyrton ofertën dhe pritet që të kthejë një përgjigje.

Ka mjaftuar një sezon në Rusi që Dakui të tregojë vlerat e tij. Skuadra Ruse bleu kartonin e sulmuesit nga Osijek në verën e vitit 2023, ndërkohë që në 33 ndeshje shënoi 10 gola e dha katër assite. Daku ka një kontratë që e mban të lidhur me Rubin Kazan deri në verën e vtiti 2026.

Në ditet e ardhshme pritet që Rubin Kazan të marrë vendimin për të pranuar ose jo ofertën për Dakun. Nëse realizohet ky operacion atëherë do të shtohej numri I shqiptarëve në Serie A, ndërsa për 26-vjeccarin do ishte hapi I madh në karrierë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...