Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Skuadra e shqiptarëve një hap larg finales, klubi zyrtarizon trajnerin e ri

Baseli fitoi 1-2 kundër Fiorentinës në gjysmëfinalen e parë të Conference League. Pas suksesit fantastik në Firence, drejtuesit e klubit zviceran kanë zyrtarizuar trajnerin e ardhshëm.

I përzgjedhuri është gjermani Timo Schultz, i cili 17 vitet e fundit i ka kaluar te St Pauli si futbollist dhe më pas trajner. Schultz ka firmosur për dy vite dhe do marrë në verë drejtimin e skuadrës ku kapiten është Taulant Xhaka.

Lexo edhe: 

Po Heiko Vogel? Ai do të rikthehet në postin e drejtorit sportiv. Gjermani e nisi sezonin si drejtues, më pas mori drejtimin e Baselit.

Vogel po bën shumë mirë dhe është afër dërgimit të Baselit në finalen e Conference League. Sezonin e ardhshëm do të rimarrë postin e drejtuesit.

Sfida e kthimit mes Baselit dhe Fiorentinës do të zhvillohet të enjten e ardhshme (18 maj) dhe do të transmetohet në SuperSport. 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...