Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Skuadra e talenteve, Barcelona përfshin në listën e Championsit 19-vjeçarin që afroi këtë verë

UEFA ka publikuar në faqen e saj listën e lojtarëve të regjistruar nga çdo klub për të luajtur në ndeshjet e grupeve të Champions League, që fillojnë të martën. Në listën e Barçës janë përfshirë edhe dy afrimet e fundit të kësaj merkatoje Hector Bellerin dhe Marcos Alonso.

Megjithatë përveç tyre, emri që bie më shumë në si është ai i 19-vjeçarit, Pablo Torre, që do të mbajë numrin 32.

Më tej interesant është fakti që Gavi dhe Balde nuk figurojnë në listën e ekipit të parë, ata janë pjesë e listës B dhe nuk kanë nevojë të regjistrohen në listën A për të luajtur, si në rastin e tre emra të sipërpërmendur, të cilët këtë verë u bashkuan me Barçën.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...