Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Skuadra nuk fitonte prej tetë ndeshjesh, “efekti” Hasi rikthen “buzëqeshjen” te Mechelen

Mes kampionatit dhe Kupës së Belgjikës, skuadra e Mechelen nuk fitonte prej tetë ndeshjesh duke u futur në një krizë të thellë rezultatesh. Megjithatë, zyrtarizimi i Besnik Hasit si trajner vetëm para pak ditësh, duket se ka dhënë efektin e duhur te Mechelen.

Ekipi u rikthye te fitorja në elitën e kampionatit belg teksa mposhti me shifrat 1-0 Cherleroi me trajnerin shqiptar që iu gëzua triumfit duke e ndjekur skuadrën e tij të re nga tribuna. Hasi është një trajner me mjaft eksperiencë, sidomos në Belgjikë ku fitoi edhe titullin kampion si dhe Kupën nën drejtimin e Anderlecht.

Lexo edhe: 

Prej marsit të vitit 2022 Hasi ishte pa skuadër, por tashmë është rikthyer në kampionatin që e njeh mjaft mirë duke e nisur me “këmbën e mbarë”. Aktualisht, skuadra e 51-vjeçarit shqiptar renditet në vendin e 11-të me 15 pikë teksa synimi është që Mechelen të renditet në pjesën e sipërme të tabelës së klasifikimit për të qenë pjesë e ekipeve që luftojnë për titullin.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...