Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Skuadrës i duhet ky sulmues me patjetër”, Scholes këshillon United

Manchester United këtë sezon ka pasur një ngërç në majën e sulmit teksa në janar Djajtë e Kuq i besuan një zgjedhje emergjente si Wout Weghorst. Megjithatë, për sezonin e ardhshëm trajneri Erik ten Hag pretendon një tjetër sulmues, me më shumë prestigj.

Dhe, një këshillë për drejtuesit e klubit vjen nga legjenda Paul Scholes i cili shprehet se i duhuri për Manchester United është Lautaro Martinez.

LEXO EDHE:

  1. Rregulli i ri i zëvendësimeve, nëse lojtari nuk largohet për 10 sekonda…
  2. “Çmenden” arabët, ofertë stratosferike për Lionel Messin
  3. Lista e Sylvinhos me shumë surpriza, Supersport mëson lëvizjet e brazilianit
  4. Bayern Mynih dhe Chelsea heqin dorë nga sulmuesi francez, Inter “fërkon duart”

“Sa i përket Kane nuk mendoj se ai do të largohet nga Tottenham, është shumë e vështirë të negociosh me Dan Levy. Nga ana tjetër, Osimhen është një sulmues i shkëlqyer por në mendimin tim ai është një lojtar që përshtatet më së shumti me Chelsean. Për mënyrën si luan Erik ten Hag mendoj se lojtari që përshtatet më shumë është Lautaro Martinez”, u shpreh Scholes.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...