Kupa e Italise

“Skuqet” Hysaj, por Napoli eliminon mes drithërimash Lazion

Napoli kualifikohet mes drithërimash në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti me gol të Lorenzo Insignes (1-0) Lazion në “San Paolo”, aty ku Elseid Hysaj përjetoi një mbrëmje për t’u harruar në aspektin personal, por u shpëtua nga fakti që skuadra e tij e fitoi ndeshjen. Një mbrëmje për t’u harruar edhe për Lucas Leivan dhe Ciro Immobilen, me golashënuesin më të mirë të Serisë A që ekzekutoi në mënyre qesharake penalltinë që do të kthente baraspeshën në rezultat.

Napoli, që vinte pas një krize të thellë rezultatesh në Serinë A, kaloi në avantazh që në minutën e 2-të me Insignen, që vallëzoi mes mbrojtjes, duke mposhtur me zgjuarsi edhe portierin Strakosha. Vetëm tetë minuta më vonë, Elseid Hysaj shkaktoi penallti dhe mori edhe karton të verdhë, por Immobiles i rrëshqiti këmba duke e goditur shumë keq topin.

Në minutën e 19-të, një ndërhyrje me një kohë vonesë ndaj Immobiles, në vijën anësore, i kushtoi rendë mbrojtësit shkodran, që mori kartonin e dytë të verdhë, duke e lënë skuadrën e tij me një lojtar më pak. Forcat në fushë u barazuan vetëm pak çaste më vonë, kur Lucas Leiva, në mënyrë krejt amatore, e lëshoi më shumë se ç’duhet gjuhën, duke u ndëshkuar me karton të kuq direkt.

Minutat e fundit të ndeshjes ishin vërtet dramatike. Gjashtë minuta para fundit të kohës së rregullt Mario Rui i Napolit u ndal nga shtylla, ndërsa pa u mbushur minuta e 90-të Lazios iu anulua një gol nga sistemi VAR për pozicion jashtë loje.

Një rezultat që shpëtoi nga akuzat e eliminimit Elseid Hysajn, që brenda 11 minutave në fillim të ndeshjes mori dy kartonë të verdhë.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency