Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“S’ma tregoi se kishte humbur gjyshen”, Guardiola: Ju lutem, mos e kritikoni

Erling Haaland i dhuroi Manchester Cityt fitoren 1-0 përballë Brentfordit me golin e shënuar 19 minuta përpara fundit. Me skuadrën e Pep Guardiolës që shkoi -1 pikë nga Liverpooli kryesues.

Askush si Haaland në Premier League, sulmuesi i City-t vendos statistika të “frikshme”

Një çlirim për 23-vjeçarin norvegjez, i cili arriti të ndëshkonte edhe Brentfordin, e vetmja skuadër së cilës nuk i kishte shënuar deri tani në ishull.

 

Guardiola u ndal te Haaland në prononcimin pas ndeshjes, aty ku bëri thirrje që sulmuesi të mos kritikohet. Pasi nuk vjen nga një moment i lehtë.

Lojtarët e mëdhenj dhe sulmuesit e mëdhenj, shënojnë shumë gola. Mos e kritikoni Haalandin, sepse më pas përfundoni me gojën mbyllur. Erling nuk është në formën e tij më të mirë.

Lexo edhe:

Dhe nuk mund të ndodhte ndryshe, pasi ai qëndroi dy muaj jashtë. Java e kaluar ishte jashtëzakonisht e vështirë për të. Humbi gjyshen, asnjë njeri nuk e ka të lehtë të kalojë një moment të tillë.

Është normale të mos jesh në formë kur ke munguar për dy muaj. Ai nuk më tregoi fare për vdekjen e gjyshes së tij, e kuptova më vonë.

Më pas nisëm të bisedonim për ndjenjat e tij dhe dhimbjen që përjetoi i ati”, u shpreh trajneri spanjoll i kampionëve të Anglisë.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...