Atletikë

Smajlaj në superformë, “vishet” sërish në ar

Izmir Smajlaj rrëmbeu një tjetër medalje ari duke u shpallur kampion në kërcim së gjati në Europianin e shteteve të vogla. Në garën e zhvilluar këtë të shtunë në Lichtenstein, Smajlaj arriti të regjistrojë rezultatin më të mirë mes 12 konkurentëve duke u konfirmuar në një formë shumë të mirë fizike e duke treguar dhe njëherë nivelin e tij të lartë. Smajlaj kërceu 7 metra e 90 centimetra duke kërcyer 23 centimetra më tepër se rivali i tij i vendit të dytë që ishte gjeorgjiani Lasha Gulelauri. Të gjithë kërcimet e realizuara me sukses nga atleti shkodran ishin më të mira se rivali i tij i vendit të dytë, ndërkohë që për një faull milimetrik nuk arriti të vendosë dhe një rekord të ri me 8 metra e 20 centimetra. Fitorja në këtë kampionat të vendeve të vogla është treguesi i formës së mirë të Smajlajt dhe në prag të Europianit të Atletikës që do të zhvillohet nga 7 deri më 12 gusht në Berlin të Gjermanisë.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top