Merkato

Smalling pëlqehet në Londër, nisin negociatat me Manchester United

Pas një sezoni mjaft të mirë me fanellën e Romës, mbrojtësi anglez Chris Smalling ka zgjuar interesin e skuadrave të ndryshme, pasi përveç klubit Italian, edhe ekipe të tjera kryesisht në Angli, janë gati të paguajnë për kartonin e tij.

Pasi e mori në verë me formulën e huazimit të thjeshtë, Roma po provon të blejë përfundimisht kartonin e mbrojtësit, por klubi verdhekuq e ka të pamundur të paguajë shifrën prej 28 milionë eurosh që kërkon Manchester United.

Për t’i “prishur punë” Romës mendon klubi tjetër anglez, Arsenali, që së fundi ka nisur negociatat me drejtuesit e Manchester United dhe ka konfirmuar gatishmërinë për të paguar shifrën e kërkuar nga ata për kartonin e Smalling.

Mbrojtësi pëlqehet shumë nga Mikel Arteta, i cili sheh te Smalling një profil lojtari me mjaft eksperiencë në kampionatin anglez, që do të ishte një vlerë e shtuar për “topçinjtë” sezonin e ardhshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency