Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Snajperi” i Holandës, Gakpo barazon rekordin 36-vjeçar të legjendës së Interit

Cody Gakpo po e shijon në maksimum Botërorin e Katarit. Kapiteni i PSV-së, shënoi golin e parë të sfidës Holandë-Katar (2-0). 23-vjeçari ka realizuar në tri ndeshjet e grupit A: ndaj Senegalit, Ekuadorit dhe Katarit, duke vendosur një rekord.

Asnjë lojtar i kombëtares tulipane nuk ia kishte dalë të shënonte në tri takimet e fazës së grupeve në një Kupë Botes, ndërkohë që Gakpo i bashkohet legjendave holandeze Wesley Sneijder, Dennis Bergkamp dhe Johan Neeskens me tre gola radhazi në Botëror.

Lojtari ofensiv i skuadrës së Louis Van Gaal, me tri golat e njëpasnjëshëm në fazën e grupeve në Katar 2022, i bashkohet italianit Alessandro Altobelli, i cili ishte i vetmi futbollist deri sot që realizonte tre gola në tri ndeshjet e fazës së grupeve në Botërorin Meksikë 1986.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...