Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Sneijder “kryqëzon” blerjen 121-milionëshe të Chelsea-t: Çfarë bën ai? Ecën në fushë

Wesley Sneijder, ish-mesfushori holandez u shumë klubeve të mëdha në Evropë, nuk i kurseu kritikat për Enzo Fernández të Chelsea-t, pas disfatës së fundit ndaj Realit të Madridit, që i kushtoi ekipit londinez eliminimin nga Champions League.

Anglezët i paguan Benficas 121 milionë euro për mesfushorin argjentinas, duke e bërë atë lojtarin më të shtrenjtë të klubit londinez.

“Nëse ata nënshkruajnë me një lojtar për 100 milionë euro, të paktën presin që ai të vrapojë derisa t’i mbarojnë mushkëritë, apo jo? Por ai ecën në fushë dhe humb topin”, – tha Sneijder për RTL7. – “E shihni Enzon, një blerje 100 milionëshe, duke u tërhequr zvarrë. Kjo nuk është e mundur, duhet zgjidhur”, shtoi holandezi i indinjuar.

Lexo edhe: 

“Kur shoh një djalë të tillë, mendoj: çfarë përgjegjësish merr ai? Asnjë”, vazhdoi Sneijder, fitues i Championsit me Interin në vitin 2010, nën drejtimin e Mourinhos.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...