Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Solomon i dhuroi fitoren Gjilanit, Prishtina ngec përballë Ferizajt

Pas dy javësh rezultate pozitive, Gjilani i Zekirija Ramadanit qëndron në krye të renditjes së Supersligës së Kosovës. Skuadra e Gjilanit fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Malishevës, duke marrë kështu një tjetër 3-pikësh.

Ndeshja u dominua e gjitha nga vendasit, megjithatë goli i vetëm i këtij takimi u shënua në minutën e 67’ nga Solomon. Ndërsa Gjilani mban kreun e renditjes pas dy javëve të para kampionat, Malisheva qëndron në vend të 8-të me zero pikë,

Këtë të dielë kanë mbyllur raundin e dytë edhe Ferizaj-Prishtina, me skuadrat që u ndanë në paqe me barazim pa gola. Aktualisht Prishtina renditet në vend të katërt me 4 pikë, teksa Ferizaj mban vendin e 6-të me një pikë.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...