Kategoria Superiore

Solomon për Supersport: Dua gol dhe fitore në derbi, nuk ka rëndësi pozicioni ku luaj!(Video)

Një nigerian pak lidhje ka me superderbin Partizani-Tirana, megjithatë ka mjaftuar pak kohe që Teofilius Solomon ta kuptojë e ta përjetojë një duel të tillë, aq sa të duket sikur ka një jetë që është tek Partizani. Një duel unik që nuk përngjason me asnjë taktikë tjetër, jo pa kuptim është vlerësuar nga protagonistët si një kampionat më vete. Sulmuesi i afrohet derbit, duke huazuar një shprehje të filmit ikonë sportiv, “Rocky“, “me sytë e tigrit“.

“Është një ndeshje e madhe, nuk është si ndeshjet e tjera, është një takim shumë i rëndësishëm për lojtarët, trajnerin dhe tifozët. Nëse fitojmë do të jetë një hap i rëndësishëm përpara për ne, do të jetë një dozë e madhe morali”.

Të martën festoi 25-vjetorin e lindjes dhe përpara se të frynte 25 qirinjtë, Solomon shprehu një dëshirë.

“Uroj dhe shpresoj të shënoj, një nga dëshirat që shpreha për ditëlindje ishte pikërisht kjo, të shënoj në derbi. Do të bëj maksimumin për ta kthyer dëshirën në realitet”.

Për shkak të kërkesave të trajnerit ka luajtur në disa pozicione, megjithatë ish- futbollisti i Partizanit të Beogradit është munduar të vendosë gjithnjë primar interesin e skuadrës përpara dëshirave personale.

“Të gjithë kanë sakrifikuar për të mirën e skuadrës. Nuk është fare me rëndësi vendi ku unë parapëlqej të luaj, rëndësi ka pozicioni ku unë i duhem më shumë ekipit. Të jem i sinqertë nëse ja dal të gjej golin, nuk më intereson fare në çfarë roli më vendos trajneri”.

Deri më tani ka qënë një sezon pozitiv, megjithatë distanca me Vllazninë është e konsiderueshme 9 pikë, a ka ende besim në zemrën e sulmuesit tek titulli kampion?!

“Ne po bëjmë maksimumin tonë, nuk ka qënë e thjeshtë sepse nuk na u lejua të kishim përforcime në fillim të sezonit, por jemi munduar të japim më të mirën. Shpresojmë që çdo gjë të shkojë mirë deri në fund. Dëshirojmë që në mbyllje të sezonit të gjithë të jenë krenar me ne dhe shpresoj të shpallemi kampion”. Ne besojmë që mund t’ia dalim, në futboll gjthçka mund të ndodhë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency