FA Cup

Solskjaer i jep leksion Sarrit, United eliminon Chelsean nga FA Cup!

Chelsea merr një tjetër goditje të rëndë që vë seriozisht në rrezik të ardhmen e trajnerit Maurizio Sarri. Blutë e Londrës u eliminuan në raundin e 1/8-ave të FA Cup, kompeticionit më të vjetër në botë pasi u mposhtën me rezultatin 0-2 brenda në Stamford Bridge nga Manchester United. Lojën e bëri Chelsea por golat i realizoi skuadra e Solskjaer që realizoi dy herë në 15 minutat e fundit të pjesës së parë me Ander Herrerën që shfrytëzoi krosimin perfekt të Pogba dhe vetë mesfushorin francez që në minutën e 45-të mposhti për herë të dytë sërish me kokë portierin spanjoll të Chelsea-it, Kepa Arrizabalaga. Në të dy golat mbrojtja e Bluve të Londrës ishte në gjumë si për të konfirmuar problemet e mëdha që ka në prapavijë skuadra e Sarrit. Me këtë sukses Manchester United u kualifikua në çerekfinale dhe FA Cup është kompeticioni ideal për të mos e mbyllur sezonin pa asnjë trofe.Kjo ishte edhe një hakmarrje e United ndaj Chelseat pasi Djajtë e Kuq eliminuan nga Kupa e Federatës, kampionët në fuqi të kompeticionit ndaj të cilëve u mposhtën sezonin e kaluar në finale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency