Premier League

Solskjaer: Man. United pretendent për titullin? Sikur isha i shkarkuar!

Manchester United mori një fitore dramatike kundër West Hamit dhe meritë të veçantë kishte portieri De Gea, që priti penalltinë në minutën e pestë shtesë të ekzekutuar nga Noble, duke ruajtur epërsinë 1-2. Një sukses që shpëtoi trajnerin Ole Gunnar Solskjaerin nga vendosja në “gijotinë”, pas asaj humbjeje të rëndë në Champions kundër Young Boys.

“Djajtë e Kuq” janë në vendin e tretë të Premier Leagues me 13 pikë, aq sa kanë grumbulluar edhe Livepooli e Chelsea, por golaverazhi i “The Reds” dhe I bluve të Londrës është më i mirë.

Ecuria e rezultateve e bën United pretendent për titullin e Premier Lesgues-s, por Solskjaer refuzoi të përfshihej në këtë temë, duke u shprehur me sarkazëm se “një ditë më parë po humbte punën”, ndërsa tani flitet për trofenë madhor në Ishull. Nënshkrimet e kësaj vere, sidomos mbërritja e Jadon Sachos dhe Cristiano Ronaldos, kanë rritur pritshmëritë të “Djajtë e Kuq”,

Norvegjezi u kritikua ashpër në mesjavë nga disa legjenda të klubit si Rio Ferdinand, Peter Schmeichel dhe Paul Scholes. Ferdinand e paralajmëroi se duhet të fitojë trofe këtë sezon, përndryshe do të përballet me shkarkimin ndërsa Schmeichel i përshkroi taktikat e norvegjezit si “të çuditshme”.

“Nuk duhet të flasim tani për titullin. Janë luajtur vetëm pesë ndeshje në këtë sezon të ri. Ndoshta isha “i shkarkuar” para ndeshjes me West Hamin. Për titullin mund të flasim në prill apo maj,” – deklaroi Solskjaer, i cili theksoi më tek se përtej tri pikëve të marra në ndeshjen e fundit, “Djajtë e Kuq” duhet të përmirësohen në lojën e tyre.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency