Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Son ka vetëbesimin e Ibrahimovic, por nuk është arrogant si suedezi”

Për Mladen Petric, Heung-min Son ka vetëbesimin e Zlatan Ibrahimovic, por nuk ka arrogancën e suedezit.

Lojtari i Koresë së Jugut është bërë një yll global gjatë shtatë viteve në Tottenham, ndërsa deri më tani ka realizuar 134 gola.

Duke folur për mediet britanike, Petric, i cili ka luajtur së bashku me Son në Hamburg, thotë se sulmuesi 30-vjeçar gjithmonë besonte se do të arrinte majat dhe kurrë nuk ka pasur frikë të flasë për aftësitë e tij.

Kroati thekson se Son ka vetëbesim të lartë, thuajse si Ibrahimvic, por në ndryshim nga suedezi nuk është arrogant.

“Ajo që më bëri përshtypje ishte që edhe në sezonin e tij të parë ai ishte plot vetëbesim. Ai kishte aq shumë vetëbesim sa ishte pothuajse si Zlatan Ibrahimovic. Por ai nuk ishte arrogant, gjithmonë ka qenë një person shumë i sjellshëm me të dyja këmbët në tokë. Por kur ai fliste me lojtarët e tjerë të moshës së tij, miqtë e tij, ai u thoshte atyre, ‘Unë do të bëhem një nga lojtarët më të mirë në botë’ dhe u thoshte, ‘Unë jam më i mirë se ky djalë’, madje vetë krahasohej edhe me persona, të cilët kishin pasur karrierë të mirë.”-tha Petric.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...