Serie A

Sorrentino tregon shenjat e Ronaldos në debutim, Dybala kërkon ndjesë

Cristiano Ronaldo nuk arriti të shënojë gol në debutimin e tij në Serinë A italiane me Juventusin, por arriti të lërë shenjën e tij pikërisht te portieri i Chievos, Sorrentino.

Në minutat e fundit të ndeshjes, pas një topi në zonë, portugezi u përplas dhe goditi në fytyrë portierin e skuadrës veroneze, që u detyrua të lërë fushën e lojës më pas dhe të transportohet drejt spitalit të qytetit.

Nga ekzaminimet e detajuara, rezulton se Sorrentino ka pësuar probleme me kockën e hundës dhe në qafë, ndërsa pritet që të dalë nga spitali pasditen e sotme, për të ndjekur terapinë nga shtëpia.

Në atë aksion, Mario Mandzukiç arriti të shënojë gol, por arbitri e anuloi me të drejtë, pasi Ronaldo kishte shkaktuar faull ndaj portierit, në zonën e këtij të fundit dhe i kishte hequr mundësinë Sorrentinos, të tentonte pritjen.

Gjithsesi gjesti që bëri xhiron e botës, ishte ai i Chiellinit dhe Dybalës, që ndonëse Sorrentino ishte thuajse pa ndjenja në tokë, vijonin të festonin golin që më pas u anulua nga arbitri i takimit.

Pikërisht për këtë arsye, ylli argjentinas i Juventusit është kritikuar edhe në rrjetet sociale, ku ka reaguar dhe ka kërkuar ndjesë, duke pranuar se nuk e kishte interpretuar si duhet atë moment.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency