Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sot dita e Ochoas, pritet mbërritja në Itali dhe firma me klubin e Serisë A

Guillerme Ochoa është gati për aventurën e radhës në Europë. Portieri 35-vjeçar meksikan i ka dhënë lamtumirën klubit të Americas, pas tre sezonesh atje dhe pritet të zbarkojë në Itali gjatë ditës së sotme.

Meksikani ka arritur një marrëveshje me klubin e Salernitanës dhe nëse kalon me sukses testet mjekësore, atëherë do të nisë menjëherë përgatitjet për të qenë gati për të debutuar në Serinë A, në fillim të janarit.

Në klubin nga Salerno humbën portierin Sepe për shkak dëmtimi dhe u detyruan të hyjnë në merkato, ku përzgjodhën pikërisht meksikanin për t’i besuar mbrojtjen e portës.

Kjo do të jetë aventura e dytë europiane për Ochoan, që në të parën luajti për klube si Ajaccio, Malaga, Granada e Standard Liege.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...