Futboll

Sot Kupa e Shqipërisë/ Vëmendja përqëndrohet në Durrës, Shkodër e Kukës

Futbolli shqiptar do të rikthehet sot në orën 15:30, kur do të zhvillohen ndeshjen kthimit të turit eliminator të Kupës së Shqipërisë. Në fushë do të zbresin të gjitha ekipet e Superiores dhe Kategorisë së parë, përveç ndeshjes Mamurrasi-Skënderbeu, e cila u shty për shkak të angazhimit të korçarëve në Europa League.

Me mjaft interes pritet ndeshja në Kukës, mes vendasve dhe Egnatias, pasi takimi i parë u fitua nga rrogozhinasit me rezultatin 1-0 dhe kampionët në fuqi do të bëjnë gjithçka për të shmangur surprizën. Në të njëjtën situatë me verilindorët do të jetë edhe Teuta, të cilës do t’i duhet të përmbysë humbjen minimale ndaj Tërbunit.

Surpriza mund të vijë edhe nga Shkodra, ku Vllaznia do të presë Kastriotin, një ekip që ka në përbërje disa futbollistë shkodranë, ndërsa takimi i luajtur në Krujë, përfundoi në barazim pa gola. Shumë prej takimeve nuk kanë histori, pasi çështja e kualifikimit është vendosur që në ndeshjen e parë.

Besëlidhja – Shënkolli (2-0)
Bylis – Tomorri (1-0)
Erzeni – Burreli (1-2)
Flamurtari – Dinamo (2-0)
Kamza – Iliria (2-0)
KF Tirana – Besa (2-1)
Korabi – Turbina (2-3)
Kukësi – Egnatia (0-1)
Laçi – Sopoti (12-0)
Luftëtari – Elbasani (3-0)
Lushnja – Apolonia (1-1)
Partizani – Naftëtari (6-2)
Pogradeci – Shkumbini (2-0)
Teuta – Tërbuni (0-1)
Vllaznia – Kastrioti (0-0)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency