IPKO Superliga

Sot ora 16:00 Dukagjini-Drita, java e 2-të nis me një duel interesant

IPKO Superliga e Kosovës rikthehet këtë të premte me sfidën hapëse të javës së 3-të. Në Klinë Dukagjini që në javën e parë mori një barazim me vlera ndërsa në javën e 2-të bëri pushim pasi ndeshja ndaj Prishtinës u shty, pret Dritën e Gjilanit. Kampionët e para 2 sezoneve javën e kaluar regjistruan fitoren e parë dhe do të synojnë të mos ndalen as sot në një ndeshje sa delikate aq edhe të vështirë për shkak se kundërshtari edhe pse ka ardhur nga liga e parë synon të bëjë mirë në këtë sezon dhe të arrijë objektiva madhorë. Në krahun tjetër Drita e Ardian Nuhiut ka afruar në gjirin e saj lojtarë me peshë si Sedat Berisha e Ardian Nuhiu në mbrojtje, apo edhe Izair Emini, Gilberto Fortunato e Lucas Cardozo në sulm dhe ka objektiva madhorë në këtë kampionat. Për intelektualët nga Gjilani, objektivi kryesor është kualifikimi në Europë dhe kjo sfidë është shumë e rëndësishme për Dritën për vazhdimësinë e sezonit. Dukagjini-Drita do të transmetohet live në Supersport 2 duke filluar nga ora 16:00.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency