IPKO Superliga

Sot ora 17:00 Prishtina-Feronikeli, në kryeqytet luhet një “copëz” e titullit!

Në Ipko Superligën e Kosovës, sot luhet një copëz e titullit. Në kryeqytet Prishtina pret Feronikelin në supersfidën e javës së 21-të, një ndeshje me rëndësi të jashtëzakonshme që mund të vendosë fatet e titullit. Në vetëm 3 ndeshje në 2019-ën nga -1 pikë, Feronikeli i Zekirija Ramadanit jo vetëm që ka parakaluar Prishtinën në renditje, por tashmë e sheh veten 5 pikë përpara skuadrës së Mirel Josës. Një fitore e skuadrës nga Drenasi sot do t’i jepte një goditje të rëndë kampionatit dhe do të vriste deri diku garën për titull. 2019-ta ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme për skuadrën e Josës që përveç se është eliminuar nga Digitalb Kupa, ka pësuar edhe dy humbje në tre takime të kampionatit, prandaj sot Prishtina nuk ka rrugë tjetër veçse fitores edhe pse në këtë sfidë do të jetë pa kapitenin Armend Dallku i cili u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Llapit. Sot në orët 17:00 nën dritat e prozhektorëve në stadiumin Fadil Vokrri, parashikohet një sfidë shumë e luftuar dhe që pritet të dhurojë emocione të mëdha. Një sukses i Prishtinës do ta bënte edhe më të bukur kampionatin pasi mund të rifutet fuqishëm në garën për titull edhe Llapi për një luftë treshe deri në fund.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency