Euro 2020

Sot shorti i Europianit, rrezikojnë grupe ferri dhe përballje të mëdha

Me përfundimin e eliminatoreve të Euro 2020-ës, janë mësuar tashmë 20 skuadrat që do të marrin pjesë në fazën finale në këtij kompeticioni, ndërsa 4 të fundit do të përcaktohen në mars nga Play Off-i i Ligës së Kombeve.

Megjithatë duke filluar nga ora 18:00 e ditës së sotme, në kryeqytetin rumun të Bukureshtit do të nisë edhe hedhja e shortit për fazën e grupeve të Kampionatit Europian, teksa skuadrat janë ndarë në 4 vazo dhe presin të mësojnë rivalët.

Në shorte UEFA ka ftuar 10 ish futbollistë legjendarë si Francesco Totti, Rud Gullit, Marsel Desailly, Iker Casillas, John Sivebaek, Ricardo Carvahlo, Theo Zagorakis, Philip Lahm e Karel Poborsky, si dhe futbollistin në pronësi të Interit, që luan për Lokomotivën e Moskës, Joao Mario.

Ndër rregullat që do të mbahen parasysh gjatë shortit, janë që 6 skuadrat pritëse të fazës së grupeve, nuk duhet të përballen me njëra-tjetrën, ashtu si nuk duhet të përballen në grupe as Rusia e Ukraina, për të shmangur tensionet mes tyre.

Ndarja e skuadrave në vazo dhe rregullorja për shortin ka lënë hapësira të mëdha për të pasur përballje “të nxehta” që në start, ashtu si mund të ketë edhe grupe ferri ku mund të vihen përballë 3 skuadra pretendente për të fituar kompeticionin. Shorti do të transmetohet live në ekranin e Supersport 1.

Vazo 1: Belgjikë, Itali (pritëse), Angli (pritëse), Gjermani (pritëse), Spanjë (pritëse), Ukrainë
Vazo 2: Francë, Poloni, Zvicër, Kroaci, Holandë (pritëse), Rusi (pritëse)
Vazo 3: Portugali, Turqi, Danimarkë (pritëse), Austri, Suedi, Republika Çeke
Vazo 4: Uells, Finlandë dhe 4 fitueset e fazës së Play Off-it të Ligës së Kombeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency