Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Southampton blindon Maya Yoshida

Pasi  firmosi nga Lazio me Wesley Hoetd, Southampton blindon një tjetër mbrojtës. 28-vjecari Maya Yoshida ka zgjatur kontratën e tij me shenjtorët deri në vitin 2020. Lajmi u zyrtarizua nga vetë klubi i Southampton-it. Japonezi luan në “St Mary” që nga viti 2012 dhe në 136 paraqitje me Southampton ka arritur të realizojë dhe 7 gola.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...