Premier League

Southampton firmos me talentin gjerman, zbulohen detajet e transferimit

Southampton shquhet për identifikimin dhe lancimin e të rinjve, teksa këtë herë ka firmosur me gjermanin Armel Bella-Kotchap. Futbollisti 21-vjeçar është rritur te Bochum dhe shihet si një nga më premtuesit e futbollit gjerman, teksa sezonin e ardhshëm do të jetë nën urdhrat e Hasenhuttl.

Klubi i Southampton pagoi pot 10 milionë euro për kartonin e Bella-Kotchap, që nga ana tjetër firmosi një kontratë 4-vjeçare me “shenjtorët” dhe do të provojë të ndjekë rrugën e Virgil Van Dijk, që bëri hapin e madh pikërisht te ky klub.

Sezonin që lamë pas pjesë e Southampton ishte edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare Armando Broja, i cili bëri mjaft mirë, por tani është rikthyer te Chelsea, që disponon edhe kartonin e tij.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency