Premier League

Southampton me 10 lojtarë ndal Leicester-in!

Sezonin e kaluar Leicester mori një fitore historike me shifrat e thella 0-9 në fushën e Southampton, por në harkun e një viti gjërat ndryshojnë shumë në ishull dhe këtë herë skuadra e shenjtorëve ndali hovin e dhelpërave drejt kualifikimit në Champions League duke i ndalur në një barazim 1-1 edhe pse luajti me 10 lojtarë për rreth 80 minuta me një lojtar më pak. Danezi Vestergaard la skuadrën e Hassenhuttl me një lojtar më pak që në minutën e 10-të, por megjithatë ishte Southampton që kaloi i pari në avantazh, pikërisht me një penallti të kthyer në gol nga Ward-Prowse në minutën e 61-të. Gjithsesi festa e shenjtorëve zgjati fare pak pasi 7 minuta më vonë qëndërmbrojtësi Johny Evans realizoi golin që i dha 1 pikë Leicester-it në këtë sfidë, pikë deçizive për të mos vendosur në diskutim vendin e 3-të për momentin.

Faqe: 1 2

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency