FA Cup

Southampton mposht pastër Bournemouth dhe kalon në gjysmëfinale

Southampton është skuadra e parë gjysmëfinaliste e FA Cup. Në çerekfinalen e zhvilluar ndaj Bournemouth në “Vitality Stadium”, skuadra e drejtuar nga gjermani Hasenhutl nuk e diskutoi për asnjë moment fitoren dhe ia doli të triumfojë me shifrat 0-3.

Pas një goli të anuluar të Carter-Vickers në minutat e para, ishte Djenepo që shënoi golin e avantazhit në minutën e 37’ për Southampton.

Këta të fundit shënuan edhe dy herë të tjera me anë të Redmond, në shtesën e pjesës së parë dhe në fillim të pjesës së dytë, duke vulosur suksesin 0-3.

Nga ana tjetër Bournemouth u shfaq e pafuqishme për të shmangur eliminimin, pasi bëri shumë pak në fushë dhe u tregua e paqartë në ato mundësi që pati për të ndëshkuar kundërshtarin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency