Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Southgate: E di që kontrata nuk më mbron, rrezikoj të shkarkohem!

Anglia zbriti në Ligën B të Nations League dhe Gareth Southgate tashmë rrezikon të humbasë drejtimin e skuadrës së “Tre Luanëve”.

Duke folur para ndeshjes me Gjermaninë, që zhvillohet këtë të hënë në orën 20:45 dhe transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 2”, trajneri i Anglisë theksoi se e di që mund të shkarkohet pas Kupës së Botës Katar 2022 që nis në nëntor.

“Nuk jam budalla, e di që do të vlerësohem për rezultatet e Kupës së Botës. Kontratat janë të parëndësishme në futboll, nëse rezultatet nuk janë mjaftueshëm të mira. Kontrata ime nuk më mbron në këtë kuptim”,-tha Southgate.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...