Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Southgate fton dy titullarët e Newcastle për eliminatoret e qershorit

Southgate fton dy titullarët e Newcastle
Southgate fton dy titullarët e Newcastle

Pasi siguruan rikthimin e Newcastle në Ligën e Kampionëve, dy prej futbollistëve më të spikatur të bardhezinjve, Callum Wilson dhe Kieran Trippier kanë marrë ftesën edhe nga përfaqësuesja angleze.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Newcastle, që njoftoi se ka marrë zyrtarisht ftesën nga federata për të lejuar dy futbollistët të grumbullohen për dy ndeshjet eliminatore të Europianit Gjermani 2024.

Lexo edhe:

Të dy futbollistët kanë qenë pjesë e ‘tre luanëve’ edhe më herët, teksa Trippier numëron 41 ndeshje, ndërsa Wilson vetëm 6. Anglia do të përballet me Maltën në transfertë, më 16 qershor dhe tri ditë më vonë, do të presë në shtëpi Maqedoninë e Veriut.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...