Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Southgate: Krenar për përparimin tonë, ndeshja u vendos nga episodet

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli me krenari për ekipin e tij pas dështimit për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Botërorit.

“Performanca i përmbushi pritshmëritë, por ndeshjet vendosen nga golat. Ne mund të kishim dhënë më shumë. Ishte një ndeshje e ekuilibruar, e vendosur nga episode të vogla. Jam krenar për përparimin tonë, pësuam dy gola dhe humbëm shumë raste”.

Gabimi i Kane nga penalltia ishte vendimtar për rezultatin përfundimtar.

“Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm, pa golat e tij nuk do të kishim arritur kurrë kaq larg. Besuam se mund ta fitonim këtë Botëror, sepse skuadra është e ndërtuar. Urime Francës”.

E ardhmja e Southgate është në pikëpyetje, por nuk mund të thuhet ende se e ka mbyllur me “Tre Luanët”. “Pas çdo turneu ne gjithmonë mblidhemi me Federatën për të reflektuar për të ardhmen. Duhet kohë që të gjithë të marrin vendimet e duhura.”

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...