Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Southgate: Nuk është asnjëherë koha e duhur për t’u përballur me Italinë!

Southgate publikon listën
Southgate publikon listën

Gareth Southgate, trajneri i kombëtares angleze, është shprehur se asnjëherë nuk është koha e duhur për të zhvilluar një ndeshje me Italinë.

Duke folur për mediet italiane në prag të sfidës së parë për eliminatoret e EURO 2024, trajneri theksoi se do të kenë një përballje të vështirë.

Lexo edhe: 

“Nuk është asnjëherë koha e duhur për t’u ndeshur me Italinë. E dimë se do të jetë e vështirë, veçanërisht në Napoli, por mezi presim të luajmë”-deklaroi Southgate.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...