Rusi 2018

Southgate: S’na ndalon kush ta ëndërrojmë Kupën e Botës

Gareth Southgate tekniku i “Tre Luanëve” inkurajon organikën që ka në dispozicion të ëndërrojë fort e të synojë asgjë më pak sesa Kupën e Botës. Ëndrrat nuk kushtojnë asgjë, ndaj pse jo të jetë ky ekipi që do të bëjë histori të re për Kombëtaren Angleze të Futbollit. Southgate nuk mendon se po i ngarkon lojtarët që ka në dispozicion, duke iu vendosur një objektiv të tillë të pamundur përpara për kompeticion madhor, përkundrazi ai është i bindur se duke i motivuar çudia mund të ndodhë dhe e pamundura mund të bëhet e mundur. 47-vjeçari kërkon një përfaqësuese të uritur për fitore e që do të kërkojë finalen e Moskës, pse jo edhe triumfin në të.

“Detyra ime si teknik është të lejojë njerëzit të ëndërrojnë dhe mëndojnë se ëndrrat janë të prekshme. Pse duhet t’i limitoj lojtarët e mi, t’u them atyre se deri në këtë pikë shkon udhëtimi ynë. Detyra im është t’i karikoj, t’u them se s’ka asgjë të pamundur.  Ne jemi një skuadër e re ne moshë, me uri për fitore, entuziazëm dhe cilësi ndaj do të vazhdojmë të përmirësohemi për të shkuar deri në fazat finale të turneut. Diçka e tillë kërkon përkushtim dhe punë të madhe, por unë i kam provat se kjo skuadër po e përqafon këtë sfidë me veten dhe madje është e aftë ta fitojë atë.” 

Anglia, gjithsesi, nuk është ndër skuadrat e vetme me një organikë të re në moshë. Ekipet më të reja në moshë në Botërorin e Rusisë janë ato të Francës dhe Nigerisë. Tekniku 47-vjeçar ka një kërkesë specifike për ekipin e tij, të harrojë të shkuarën dhe të krijojë të ardhmen e suksesshme. Referuar filozofisë së teknikut Southgate, nëse trofetë do të fitoheshin me optimizëm atëherë, Anglia e tij ka shanse të mira të kalojë jo vetëm fazën e grupeve, por të shkojë edhe në fazat finale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top