Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Sozia” i Haaland, Arsenal dhe Real Madrid “luftë” për sulmuesin danez

Arsenal dhe Real Madrid duket se po shkojnë drejt një përplasje të fortë në merkaton e ardhshme teksa të dyja klubet kanë si objektiv sulmuesin e Atalantës, Rasmus Hojlund. Danezi është duke zhvilluar sezonin e parë në elitën italiane teksa aktivizohet në Serie A me Atalantën.

Gjashtë gola dhe dy asiste, kanë bërë që londinezët dhe madrilenët të kthejnë vëmendjen nga 20-vjeçari i cili për nga fiziku cilësohet edhe si sozia e Erling Haaland. Synimi i Real Madrid është që me anë të Hojlund të zëvendësojnë Karim Benzema teksa sulmuesi nordik ka edhe pëlqimin e presidentit Florentino Perez i cili e sheh 20-vjeçarin si një lojtar të denjë për të fituar Topin e Artë në të ardhmen,

Megjithatë, rruga për tek Hojlund nuk është e lehtë pasi Arsenali do të bëjë rezistencë dhe do të luftojë për danezin ndërsa janë duke formuluar një ofertë të parezistueshme për italianët. Hojlund e ka nisur karrierën e tij tek Copenhagen aty ku shënoi pesë gola në 32 ndeshje, me sulmuesin që më pas kaloi te Sturm Graz në Austri ku shënoi 12 gola në 21 ndeshje ndërsa tashmë 20-vjeçari është bërë pjesë edhe e kombëtares. Tashmë, Hojlund është pjesë e Atalantës dhe e ardhmja duket e ndritur për sulmuesin.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...