Serie A

SPAL-i dështon sërish në shtëpi, e përmbys Bologna

Ndeshjet shtëpiake po kthehen në makth për SPAL-in, që është mes skuadrave “pretendente” për të rënë në Serinë A. Ekipi ku luan portieri i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha, për të gjashtën ndeshje radhazi në “Paolo Mazza” të Ferrarës nuk arrin të fitojë në Serinë A, përkundrazi u mposht 1-3 me përmbysje nga Bologna, që konsolidon pozitat në mesin e tabelës.

Vendësit kaluan të parët në epërsi me Petagnan në minutën e 26-të, me 11-metërsh, por vetëm pak çaste më vonë Vicari shënoi autogol, duke kthyer shumë shpejt baraspeshën në rezultat.

Në pjesën e dytë Bologna shënoi edhe dy gola të tjerë me Borrow dhe Polin, për rezultatin përfundimtar 1-3.

Përfundoi pa fitues (0-0) takimi mes Fiorentinës dhe Genoas, ku më pranë suksesit ishte skuadra gjenoveze, që humbi një 11-metërsh me Crisciton në minutën e 15-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency