Serie A

Spalletti: Besojmë te Championsi, Icardi na ka ndihmuar shumë

Trishtimi pas ndeshjes kundër Sassuolos ishte i paevitueshëm, por kaloi shpejt falë Crotones që arriti të ndalte Lazion në barazim 2-2. Kështu falë këtij rezultati zikaltrit janë sërish në garë për një biletë në Champions League dhe këtë herë ata janë vetë zot të fatit të tyre. Të dielën e ardhshme në Olimpico Interi do të luajë ndeshjen e vitit. Tekniku i Interit, Luciano Spalletti në një intervistë të dhënë deklaroi se nuk e ka parë ndeshjen, vetëm në momentin kur ka hapur radion ka marrë vesh rezultatin. Tashmë në rradhët e skuadrës trishtimi për momentin është larguar bashkë me polemikat dhe nuk i ngelet gjë tjetër veçse në sfidën e fundit Interi të japë më të mirën.

Spalletti nuk harron të falenderojë edhe kapitenin e zikaltërve, Mauro Icardi i cili me golat e tij ka mbajtur gjallë ekipin përgjatë sezonit, teksa me bindje të plotë u shpreh se të gjithë futbollistët duan që të arrinë kualifkimin për në Ligën e Kampionëve. U duk sikur shpresat e klubit nga Milano u shuan pas disfatës kundër Sassuolos, por në fakt edhe pse ndoshta me pak fat nuk ndodhi kështu. Ata janë sërish aty. Suksesi është i vetmi rezultat që do të shpëtonte një sezon të tërë. Ndaj Lazios Interi do të luajë ndeshjen e vitit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency