Kupa e Italise

Spalletti: Derbi nuk luhet, fitohet

Luciano Spalletti është shprehur se skuadra e tij është gati për t’u përballur me Milanin, në derbin e Kupës së Italisë, mbrëmjen e të mërkurës. Trajneri i Interit rrëfeu se kjo është një ndeshje speciale dhe se skuadra është gati të japë më shumë se 100 %, për të triumfuar.

“Derbi është gjithmonë një sfidë special, edhe kur është miqësore. Sfida të tilla nuk luhen, por fitohen dhe ne jemi gati të bëjmë diçka të tillë. Nga pikëpamja individuale, jam i bindur se të gjithë do të japin më shumë se 100 %, jo vetëm për faktin se luajmë një derbi, por edhe se Kupës duam t’i shkojmë deri në fund”, u shpreh trajneri i Interit.

Zikaltrit vijnë pas 2 humbjeve radhazi në kampionat dhe për më tepër ndaj 2 kundërshtarësh të kalueshëm, por për Spallettin nuk ka vend për dramë, pasi skuadra thjesht ka qenë e pafat.

“Me Udinesen kontrolluam lojën në 45-minutat e para, por nuk ia dolëm të mbyllim ndeshjen dhe u ndëshkuam në të pjesën e dytë me kundërsulme. Ndaj Sassuolos nuk kam asgjë për të ndryshuar, sepse pësuam me të vetmin rast të kundërshtarit, ndërsa me pak fat mund të kishim shënuar minimalisht 5 herë. Gjithsesi, tani duhet të tregojmë forcën tonë, sepse na presin disa sfida të vështira, duke filluar nga derbi, e deri të ndeshja me Romën më 20 janar”, tha Luciano Spalletti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency