Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Spalletti largon ish-mbrojtësin e Juves, nuk e do në staf

Spalletti largon ish-mbrojtësin e Juves
Spalletti largon ish-mbrojtësin e Juves

Luciano Spallletti do të nisë zyrtarisht punën si trajneri i Kombëtares Italiane më 1 shtator, teksa që tani ka filluar të mendojë për stafin me të cilin do të bashkëpunojë.

Kështu mediat italiane bëjnë me dije se Spalletti do të marrë me vete ndihmësit e tij më besnikë, teksa u ka kërkuar drejtuesve të Federatës që të largojnë Andrea Barzaglin, ish-mbrojtësi i Juventusit që vetëm në fillim të gushtit u emërua ndihmës i Mancinit.

Gjithsesi Spalletti duket se nuk ka raporte të mira me Barzaglin dhe ka kërkuar që të mos e ketë në staf, teksa Federata Italiane duhet të gjejë një zgjidhje brenda gushtit, për të shmangur përplasjet në fillim të shtatorit.

Lexo edhe: 

Nga ana tjetër, Gigi Buffon do të jetë përveçse shef delegacioni, edhe menaxher i ekipit, post të cilin deri tani e ka mbajtur Gabriele Oriali, i cili është mik i Mancinit dhe pritet të largohet nga ajo detyrë.

Dy ndeshjet e para të Spallettit në stolin e Italisë do të jenë ato ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës në javën e dytë të muajit shtator.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...