Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Spalletti: Ndaj Ukrainës të përmirësojmë gabimet që bëmë me Maqedoninë!

spalletti
spalletti

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti tha në konferencën për mediet, pas debutimit me barazimin 1-1 ndaj Maqedonisë së Veriut, se skuadra bëri një ndeshje të mirë.

“Skuadra luajti një lojë të mirë, nuk pësuam shumë, por kishim mundësi për të shënuar edhe më”-deklaroi ai.

Lexoni edhe: 

Ndërsa sa i përket ndeshjes së radhës, asaj ndaj Ukrainës, tekniku shtoi se do përmirësohen aty ku ndaj Maqedonisë “çaluan”.

“Fillojmë me atë që sot nuk eci, janë elemente ku duhet të kërkojmë të përmirësohemi”-shtoi Spalletti.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...