Serie A

Spalletti-show: Gabimi që bëra me Pordenonen dhe emrat që dua nga merkato

Luciano Spalletti ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp, para sfidës së nesërme përballë Udineses në ‘San Siro’, ku ka komentuar gjendjen e skuadrës. Trajneri zikaltër ka marrë përgjegjësinë e komplikimit të sfidës me Pordenonen, ndërsa ka vlerësuar edhe Udinesen, si një kundërshtar që e ka lënë pa gjumë. Nuk mund të mungonin edhe komentet mbi merkaton, teksa Spalletti ka ironizuar me të pranishmit, duke përmendur emra që janë të pamundur për t’u transferuar.

Pordenone: Gabova unë, sepse bëra shumë ndryshime në formacion. Nëse do të kisha ndryshuar vetëm 3-4 lojtarë, do ta kishim thjeshtuar shumë punën, por me 8 emra të rinj, është shumë e vështirë të organizohesh.

Udinese: Është një skuadër që e kam shumë për zemër, pasi kam kaluar vite të bukura në Friuli. Këtë sezon kanë shfaqur probleme, por kanë ditur të dhurojnë edhe ndeshje mjaft të mira. Për më tepër, tani kanë një trajner si Oddo, që di të marrë maksimumin. Mund të them se kjo sfidë po më lë pa gjumë.

Merkato: Nëse më pyesni kë dua, po ju them Sergio Ramos, Iniesta dhe Sanchez, por më pas e di që është e pamundur dhe kthehem në punë me lojtarët e mi, që më kanë dhënë kënaqësi të shumta në këto muaj dhe jemi në krye.

Vendi i parë: E kemi merituar tërësisht dhe këtë e kemi treguar në të gjitha përballjet direkte. Stërvit futbollistë profesionistë, që dinë të punojnë kokë-ulur dhe të japin maksimumin. Dua të mbajmë vendin e parë, sa më gjatë të mundemi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency