Serie A

Spallettin e karikon besimi, angazhim maksimal për të kthyer Interin te fitoret

Pasi Marotta konfirmoi besimin ndaj tij, Luciano Spalletti është angazhuar maksimalisht në seancat stërvitore të skuadrës zikaltër, pasi kërkon të rikthejë ekipin menjëherë te suksesi, duke filluar që nga transferta e të shtunës në mbrëmje përballë Parmës.

Kështu gjatë ditës së sotme tekniku zikaltër ka marrë edhe një lajm të mirë, pasi në rresht ka parë edhe Keita Baldenë, sulmuesin anësor senegalez që u dëmtua dhe i mungoi Interit në momentin më kyç, kur edhe Perisiç nuk pranonte të aktivizohej pasi kërkonte largimin.

Përveç senegalezit, tekniku zikaltër vijon punën edhe për rikuperimin total të kroatit Perisiç, me të cilin edhe sot ka punuar me ushtrime specifike, pasi kërkon të marrë maksimumin nga ai për pjesën e mbetur të sezonit.

Edhe në sfidën ndaj Parmës, Mateo Politano nuk do të jetë, pasi ka edhe një javë dënim për të vuajtur, ndërsa Spalletti synon që këtë herë të hedhë në fushë nga minuta e parë pikërisht Perisiç dhe Keita Balde, në krah të kapitenit Icardi.

Në seancën e ditës së sotme shihej një angazhim maksimal i Spallettit edhe në punën me mesfushorin belg Radja Nainggolan, i cili ende nuk ka arritur të justifikojë besimin dhe shpenzimin e Interit ndaj tij, në merkaton e verës.

Edhe ky i fundit pritet të marrë një tjetër shans për të luajtur titullar në transfertën emiliane, pasi pritet të rreshtohet pas kapitenit Mauro Icardi dhe t’i japë një dorë skuadrës për t’u rikthyer te fitorja që mungon prej Dhjetorit në ndeshjet e kampionatit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency