Tokyo 2020

Spanja dhe Brazili në gjysmëfinale, sfidojnë Japoninë dhe Meksikën!

Spanja, Brazili, Japonia dhe Meksika janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të futbollit të meshkujve, në Olimpiadën Tokyo 2020. Spanja që është edhe favoritja kryesore për medaljen e artë në Lojrat Olimpike për pak sa nuk u eliminua nga Bregu i Fildishtë i Franck Kessie në çerekfinale. La Roja triumfoi pas kohës shtesë me rezultatin 5-2 ndaj përfaqësueses afrikane në një sfidë ku shpëtoi vetëm në fund. Në pjesën e parë Dani Olmo iu përgjigj golit të Eric Bailly me këtë fraksion loje që u mbyll në barazim 1-1. Por në minutën e 90-të Max Gradel u duk sikur i dha kualifikimin Spanjës megjithatë nuk mendoi kështu Rafa Mir që shënoi në të 93-ën duke e çuar ndeshjen në shtesë. Në 30 minutat e shtesës Spanja asfaltoi Bregun e Fildishtë me 3 gola të tjera nga Mikel Oyarzabal dhe Rafa Mir që realizoi edhe dy herë të tjera duke kompletuar tripletën personale. 5-2 për La Rojan që në gjysmëfinale do të përballet me Japoninë që eliminoi pas goditjes së penalltive Zelandën e Re. Nuk e pati të lehtë as Brazili që Egjipitin e kaloi me rezultatin minimal 1-0 me një gol të Cunhas. Spektakël dhuroi edhe Meksika që do të jetë kundërshtari i radhës për Brazilin teksa eliminoi me shifrat 6-3 Korenë e Jugut, falë edhe një dygolëshi të Cordovas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency