Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Spanja favorite”, trajneri i Marokut: Le të luajmë një finale të katërt

Në prag të ndeshjes kundër Spanjës, trajneri i Marokut, Walid Regragui, tha në konferencë për mediet se Spanja është favorite kryesore për ta fituar Botërorin Katar 2022.

Regragui theksoi se sfida e së martës do të jetë shumë e vështirë për ekipin e tij.

“Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, do ta gjejmë veten kundër një prej skuadrave më të mira në botë nga pikëpamja e futbollit dhe një nga favoritët për fitoren finale. Nëse arrijmë të eliminojmë Spanjën, do të jetë një surprizë e bukur për ne dhe për vendin. Mesazhi im për grupin ishte i qartë që në fillim. Le të luajmë një finale të katërt.”-tha ai.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...