Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Spanja mbrrin në Alicante, vërshëllima dhe ofendime për Pique

Spanja ndodhet tashmë në qytetin e Alicantes aty ku këtë të Premte do të sfidojë Shqipërinë në ndeshjen e rradhës për grupin G kualifikues të Botërorit, Rusi 2018. Rreth 200 tifozë e pritën përfaqësuesen La Roja përpara hotelit ku do të qëndrojë deri në momentin e sfidës ndaj kuqezinjëve. Vëmendja ishte e gjitha te Gerard Pique i cili me deklaratat e tij pro Katalunjës është kthyer në një cështje te Spanja gjatë këtyre ditëve.

Një pjesë e mirë e fansave e vërshllyen mbrojtësin në momentin që zbriti nga autobuzi për të hyrë në hotel ndërsa disa të tjerë e ofenduan, por kishte edhe nga ata tifozë të cilët e duartrokitën shtatlartin e Barcelonës. Kishte edhe nga ato kore që thoshin “ Pique të duam”, ndërkohë një mbështetje e madhe iu rezervua dy yjeve të Realit të Madridit, Iscos dhe Asensios.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...

Legjionarët

Besiktas rikthehet te fitorja në Superligën turke teksa mposhtën në shtëpi Konyasporin e Sokol Cikalleshit dhe Valon Et’hemit. Gjigandët nga Stambolli triumfuan me shifrat...