Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Spanja përfaqësuesja e 10-të që siguroi kualifikimin në Botëror

Me fitoren 3-0 ndaj Shqipërisë, Spanja u bë përfaqësuesja e 10-të që siguroi kualifikimin në Kupën e Botës, Rusi 2018 nëpërmjet eliminatoreve. Përvec Rusisë që merr pjesë si vend organizator në Botëror deri tani janë kualifikuar, Brazili nga Amerika e Jugut, Meksika nga Amerika e Veriut, Belgjika, Gjermania, Anglia dhe sëfundmi “La Roja”, nga Europa, Japonia, Arabia Saudite, Irani dhe Korea e Jugut nga Azia.

Shumë pranë kualifikimit direkt në Kupën e Botës janë edhe përfaqësuese të tilla si Uruguai, Kosta Rika, Islanda, Polonia, Serbia etj.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....