Euro 2020

Spanja “poker” Ishujve Faroe, Piatek mposht Maqedoninë e Veriut

Spanja mori fitoren e tretë në po kaq ndeshje eliminatore të Euro 2020-ës, teksa arriti të triumfojë pa vështirësi, me rezultatin 1-4 ndaj Ishujve Faroe në transfertë. “Furia Roja” zhbllokoi sfidën që në minutën e 6’ me anë të Sergio Ramos dhe në të 19-ën dyfishoi shifrat me anë të Navas.

Ishujt Faroe rihapën takimin në minutën e 30’, por vetëm 4 minuta më vonë, shënuan një gol në portën e tyre, duke vënë fitoren e Spanjës në kasafortë, ndërsa sfida u vulos me golin e Gaya në minutën e 71-të.

Maqedonia e Veriut u mposht me rezultatin 0-1 nga Polonia në Shkup, në një sfidë që u vendos nga një gol i sulmuesit të Milanit, Krysztof Piatek, ndërsa mbrojtësi shqiptar Musli u ndëshkua me dy kartonë të verdhë, duke lënë skuadrën me 10 futbollistë, në 10 minutat e fundit.

Përfundoi me fitoren e vendasve 2-1, ndeshja mes Republikës Çeke dhe Bullgarisë, dy skuadra që janë pjesë e grupit A, bashkë me Kosovën, ndërsa në barazim 2-2 u mbyll sfida mes Norvegjisë dhe Rumanisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency