Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Spanja, Thiago mbron Pique, Koke: Shqipërinë e mposhtim

Spain's Thiago Alcantara celebrates scoring his hat-trick goal from the penalty spot with teammate Koke (right)

Thiago Alcantara dhe Koke, ishin dy lojtarët e përzgjedhur nga Spanja për të dalë përpara mediave në konferencën e rradhës për shtyp përpara ndeshjeve kualifikuese ndaj Shqipërisë dhe Izraelit.

Mesfushori i Bayern Munich, më shumë sesa për sfidën ndaj kuqezinjëve dhe takimin tjetër kundër Izraelit, u ndal te cështja Pique duke i dalë në mbrojtje mbrojtësit të Barcelonës.

Thiago, theksoi se secili prej futbollistëve ka mendimet e tij por në skuadrën përfaqësuese nuk duhet të flitet për politikë,pasi të gjithë lojtarët kanë ardhur për të luajtur futboll dhe për të mbrojtur me sukses ngjyrat e Spanjës. Mesfushori i Atleticos së Madridit, Koke ndërkohë preferoi më shumë të fliste për sfidat e rradhës, duke nënvizuar se Spanja duhet të fitojë me cdo kusht ndaj Shqipërisë për të siguruar kualifikimin në Botërorin Rusi 2018.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...