Kombëtare

Spanjë-Shqipëri luhet në temperatura plazhi

Intenerari i skaudrës kombëtare para sfidës kualifikuese me Spanjën, vijon si më poshtë. Në qytetin e Alicantes temperaturat arrijnë deri në 30 gardë, ku temperaturat janë optimale për sifdën mes dy ekipeve.

Në orën 8:30 skuadra ka ngrën mëngjesin, ndërsa në 10:30 ka zhvillluar seancë shkrydhëse rreth 30 minuta pranë hotelit, por edhe detaje taktike që u provuan nga trajneri Panuçi dhe stafi kuqezi.

Asnjë shëtitje apo kafe në bulevardin kryesor edhe pse distanca është shumë e shkurtër.

Nçë orën 13:00 ekipi do të jetë në mbledhje me trajnerin Panuçi, ku do të komunikohet formacioni zyrtare dhe do të japë porositë taktike për futbollistët.

Në orën 18:30 skuadra do të jetë në hollin e hotelit dhe në 19:15 do të udhëtojë drejt stadiumit.

Tifozët shqiptarë vazhdojnë të shtohen, rreth 250 tifozë të konfirmuar në sektorin përkatës, por numri mendohet të rritet.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency